W NASZYCH PORADNIACH

Przeprowadzamy kompleksowe badania

Podejmujemy leczenie oraz rehabilitację

Rozpoznajemy i zapobiegamy chorobom

Udzielamy specjalistycznych porad

Pomogliśmy wielu pacjentom

Wydajemy opinie i orzeczenia

PORADNIA PSYCHOLOGICZNA

Poradnia Psychologiczna zajmuje się zdrowiem psychicznym, zaburzeniami psychicznymi. Poradnia podejmuje problemy z brakiem potencjału, problemy ze stresem, pomaga pacjentowi zaistnieć w społeczeństwie. Podejmowane definicje zdrowia psychicznego, to:

  • jednostka aktywnie przystosowująca się do otoczenia, usiłująca spełniać wymagania otoczenia bez utraty indywidualności
  • jednostka charakteryzująca się spójną oraz zintegrowaną osobowością
  • jednostka postrzegająca siebie i świat adekwatnie do sytuacji i własnych możliwości, czasami niezależnie od własnych potrzeb (brak egoizmu z zachowaniem egocentryzmu)

Zdrowie psychiczne to zdolność do rozwoju w kierunku wszechstronnego rozumienia, przeżywania, odkrywania i tworzenia coraz wyższej hierarchii rzeczywistości i wartości, aż do konkretnego ideału indywidualnego i społecznego.

Leczymy: uzależnienia (papierosy, nadwaga), zaburzenia (depresyjne, nerwicowe, psychosomatyczne, seksualne, psychoonkologiczne dzieci, hipnoza stomatologiczna, po urazach czaszkowo-mózgowych).

NASZ PERSONEL

Magdalena Sagan

PSYCHOLOG

PORADNIA ALERGOLOGICZNA

Przychodnia Alergologiczna zajmuje się głównie rozpoznawaniem schorzeń alergicznych i leczeniem organizmu.

NASZ PERSONEL

PORADNIA ENDOKRYNOLOGICZNA

Endokrynologia – nauka o wydzielaniu wewnętrznym, gruczołach, hormonach i ich działaniu.Jako dziedzina medycyny, zajmuje się zaburzeniami funkcji gruczołów wydzielania wewnętrznego (zaburzenia wydzielania hormonów), np.: przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy,jajników.

W poradni endokrynologicznej zajmujemy się diagnostyką i nieinwazyjnym leczeniem schorzeń o podłożu endokrynologicznym.

NASZ PERSONEL

dr n. med. Beata Śmietana-Dymek

ENDOKRYNOLOG

PORADNIA ENDOKRYNOLOGICZNA DLA DZIECI

Poradnia Endokrynologiczna dla dzieci podejmuje leczenie z zakresu fizjologii rozwojowej i patologii gruczołów wewnętrznego wydzielania oraz tkanek pełniących funkcję narządu endokrynnego lub wpływających na metabolizm organizmu, dotyczy to zarówno endokrynologii klinicznej, jak i okresu rozwojowego głównie dzieci.

NASZ PERSONEL

dr n. med. Gabriela Geisler

ENDOKRYNOLOG

BIOPSJA TARCZYCY

NASZ PERSONEL

dr n. med. Wojciech Zajęcki

ENDOKRYNOLOG

PORADNIA NEFROLOGICZNA

Poradnia Nefrologiczna zajmuje się przewlekłymi i nawracającymi schorzeniami nerek u dorosłych. Skupia się na badaniu, rozpoznawaniu i leczeniu nieinwazyjnym w odróżnieniu od urologii.

NASZ PERSONEL

dr n. med. Joanna Żywiec

NEFROLOG

PORADNIA NEFROLOGICZNA DLA DZIECI

Nefrologia to dziedzina medycyny, która skupia się na badaniu, rozpoznawaniu i leczeniu chorób nerek. W odróżnieniu od urologii, nefrologia skupia się na leczeniu nieinwazyjnym. Lekarze z tej dziedziny najczęściej zajmują się przewlekłymi i nawracającymi schorzeniami. A w przypadku Poradni Nefrologicznej dla dzieci – lekarze z tej dziedziny zajmują się przewlekłymi i nawracającymi schorzeniami u dzieci.

NASZ PERSONEL

dr n. med. Janina Taraszkiewicz

NEFROLOG

prof, dr hab.n.med. Lidia Hyla-Klekot

NEFROLOG

Specjalista nefrologii dziecięcej i pediatrii pracuje w Oddziale Nefrologii Dzieci w Chorzowskim Centrum Pediatrii i Onkologii, kierowanym przez dr hab. n. med. Lidię Hyla – Klekot. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem dzieci z chorobami układu moczowego takimi jak: zakażenia układu moczowego, zapalenia nerek, moczenie nocne i inne zaburzenia oddawania moczu, przewlekła choroba nerek kamica układu moczowego, wady wrodzone układu moczowego, nadciśnienie tętnicze, krwinkomocz, białkomocz i inne choroby nerek.

PORADNIA NEUROLOGICZNA DLA DZIECI

Poradnia Neurologiczna dla dzieci zajmuje się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Neurologia i psychiatria są dziedzinami pokrewnymi, a niektóre choroby są domeną zarówno neurologa jak i psychiatry. Neurologia zajmuje się głównie schorzeniami, których podłożem jest proces uszkadzający układ nerwowy, a psychiatria z kolei zajmuje się głównie chorobami, których podłożem jest biochemiczne zaburzenie funkcjonowania mózgu jako całości.

PORADNIA ONKOLOGICZNA

Poradnia Onkologiczna zajmuje się leczeniem systemowo-przyczynowym oraz wspomaga chorych leczonych na nowotwory. W Polsce onkologia jest podstawową specjalnością lekarską. Nowotwory złośliwe były chorobami leczonymi głównie przez chirurgów. Wraz z pojawieniem się leków przeciwnowotworowych, pacjentami cierpiącymi na nie, coraz częściej zajmować się musieli interniści. Z uwagi na specyfikę używania tych leków pojawiła się specjalność szczegółowa medycyny wewnętrznej chemioterapia nowotworów, zastąpiona obecnie przez onkologię kliniczną.

Najogólniej rzecz biorąc, specjaliści w tej dziedzinie zajmują się planowaniem diagnostyki oraz każdym rodzajem leczenia pacjentów onkologicznych, który nie wiąże się z wykonywaniem procedur chirurgicznych.

NASZ PERSONEL

dr n. med. Hubert Urbańczyk

ONKOLOG

PORADNIA ONKOLOGICZNA

NASZ PERSONEL

dr n. med. Piotr Wojciszek

ONKOLOG

PORADNIA ONKOLOGICZNA

NASZ PERSONEL

dr n. med. Kornelia Ficek

ONKOLOG

PORADNIA PROKTOLOGICZNA

Poradnia Proktologiczna zajmuje się chorobami jelita grubego i odbytnicy. Są to choroby zapalne i nowotworowe. Objawy tych chorób są często bardzo uciążliwe i długotrwałe, mają charakter nawracający. Ropne wycieki z odbytnicy, zmiany ropne sączące w okolicy odbytu, ropnie płytkie i głębokie, bóle odbytnicy, a także nietrzymanie stolca i gazów związane z wiekiem, po urazach oraz po porodach, a także krwawienia. Jedną z wielu metod diagnostyki jest USG przezodbytnicze.

PORADNIA REHABILITACYJNA

NASZ PERSONEL

dr n. med. Bartłomiej Burzyński

REHABILITANT

PORADNIA UROLOGICZNA

Poradnia Urologiczna zajmuje się dziedziną medycyny związaną z układem moczowo-płciowym; jego budową, fizjologią, schorzeniami (np. zapalenia, zaburzenia funkcji, ograniczona płodność, nowotwory), wadami patologicznymi w aspekcie endokrynologicznym, naczyniowym i operacyjnym oraz ich diagnozowaniem i leczeniem.

NASZ PERSONEL

dr n. med. Zbigniew Kaletka

UROLOG

lek. med. Maciej Szczębara

UROLOG

dr n. lek. med. Krzysztof Nowakowski

UROLOG

dr n. med. Piotr Bryniarski

UROLOG

dr n. med. Tadeusz Dzióba

UROLOG

lek. med. Bartosz Muskała

UROLOG

lek. med. Piotr Taborowski

UROLOG

lek. med. Paweł Stelmach

UROLOG

lek. med. Mateusz Adamkiewicz

UROLOG