W NASZYCH PORADNIACH

Przeprowadzamy kompleksowe badania

Podejmujemy leczenie oraz rehabilitację

Rozpoznajemy i zapobiegamy chorobom

Udzielamy specjalistycznych porad

Pomogliśmy wielu pacjentom

Wydajemy opinie i orzeczenia

PORADNIA ENDOKRYNOLOGICZNA

Endokrynologia – nauka o wydzielaniu wewnętrznym, gruczołach, hormonach i ich działaniu.Jako dziedzina medycyny, zajmuje się zaburzeniami funkcji gruczołów wydzielania wewnętrznego (zaburzenia wydzielania hormonów), np.: przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy,jajników.

W poradni endokrynologicznej zajmujemy się diagnostyką i nieinwazyjnym leczeniem schorzeń o podłożu endokrynologicznym.

PORADNIA ENDOKRYNOLOGICZNA DLA DZIECI

Poradnia Endokrynologiczna dla dzieci podejmuje leczenie z zakresu fizjologii rozwojowej i patologii gruczołów wewnętrznego wydzielania oraz tkanek pełniących funkcję narządu endokrynnego lub wpływających na metabolizm organizmu, dotyczy to zarówno endokrynologii klinicznej, jak i okresu rozwojowego głównie dzieci.

dr n. med. Beata Śmietana-Dymek

 

ENDOKRYNOLOG

dr n. med. Gabriela Geisler

ENDOKRYNOLOG DZIECIĘCA
PEDIATRA

BIOPSJA TARCZYCY

dr n. med. Wojciech Zajęcki

PATOMORFOLOG

PORADNIA NEFROLOGICZNA

Poradnia Nefrologiczna zajmuje się przewlekłymi i nawracającymi schorzeniami nerek u dorosłych. Skupia się na badaniu, rozpoznawaniu i leczeniu nieinwazyjnym w odróżnieniu od urologii.

NASZ PERSONEL

dr n. med. Joanna Żywiec

NEFROLOG

PORADNIA NEFROLOGICZNA DLA DZIECI

Nefrologia to dziedzina medycyny, która skupia się na badaniu, rozpoznawaniu i leczeniu chorób nerek. W odróżnieniu od urologii, nefrologia skupia się na leczeniu nieinwazyjnym. Lekarze z tej dziedziny najczęściej zajmują się przewlekłymi i nawracającymi schorzeniami. A w przypadku Poradni Nefrologicznej dla dzieci – lekarze z tej dziedziny zajmują się przewlekłymi i nawracającymi schorzeniami u dzieci.

NASZ PERSONEL

dr n. med. Janina Taraszkiewicz

 

NEFROLOG

prof, dr hab.n.med. Lidia Hyla-Klekot

 

NEFROLOG

Specjalista nefrologii dziecięcej i pediatrii pracuje w Oddziale Nefrologii Dzieci w Chorzowskim Centrum Pediatrii i Onkologii, kierowanym przez dr hab. n. med. Lidię Hyla – Klekot. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem dzieci z chorobami układu moczowego takimi jak: zakażenia układu moczowego, zapalenia nerek, moczenie nocne i inne zaburzenia oddawania moczu, przewlekła choroba nerek kamica układu moczowego, wady wrodzone układu moczowego, nadciśnienie tętnicze, krwinkomocz, białkomocz i inne choroby nerek.

PORADNIA NEUROLOGICZNA DLA DZIECI

Poradnia Neurologiczna dla dzieci zajmuje się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Neurologia i psychiatria są dziedzinami pokrewnymi, a niektóre choroby są domeną zarówno neurologa jak i psychiatry. Neurologia zajmuje się głównie schorzeniami, których podłożem jest proces uszkadzający układ nerwowy, a psychiatria z kolei zajmuje się głównie chorobami, których podłożem jest biochemiczne zaburzenie funkcjonowania mózgu jako całości.

PORADNIA ONKOLOGICZNA

Poradnia Onkologiczna zajmuje się leczeniem systemowo-przyczynowym oraz wspomaga chorych leczonych na nowotwory. W Polsce onkologia jest podstawową specjalnością lekarską. Nowotwory złośliwe były chorobami leczonymi głównie przez chirurgów. Wraz z pojawieniem się leków przeciwnowotworowych, pacjentami cierpiącymi na nie, coraz częściej zajmować się musieli interniści. Z uwagi na specyfikę używania tych leków pojawiła się specjalność szczegółowa medycyny wewnętrznej chemioterapia nowotworów, zastąpiona obecnie przez onkologię kliniczną.

Najogólniej rzecz biorąc, specjaliści w tej dziedzinie zajmują się planowaniem diagnostyki oraz każdym rodzajem leczenia pacjentów onkologicznych, który nie wiąże się z wykonywaniem procedur chirurgicznych.

NASZ PERSONEL

dr n. med. Hubert Urbańczyk

ONKOLOG

PORADNIA ONKOLOGICZNA

NASZ PERSONEL

dr n. med. Piotr Wojciszek

ONKOLOG

PORADNIA ONKOLOGICZNA

NASZ PERSONEL

dr n. med. Kornelia Ficek

ONKOLOG

PORADNIA REHABILITACYJNA

NASZ PERSONEL

dr n. med. Bartłomiej Burzyński

REHABILITANT

PORADNIA UROLOGICZNA

Poradnia Urologiczna zajmuje się dziedziną medycyny związaną z układem moczowo-płciowym; jego budową, fizjologią, schorzeniami (np. zapalenia, zaburzenia funkcji, ograniczona płodność, nowotwory), wadami patologicznymi w aspekcie endokrynologicznym, naczyniowym i operacyjnym oraz ich diagnozowaniem i leczeniem.

NASZ PERSONEL

dr n. med. Zbigniew Kaletka

UROLOG

lek. med. Maciej Szczębara

UROLOG

dr n. med. Krzysztof Nowakowski

 

UROLOG

dr n. med. Piotr Bryniarski

UROLOG

dr n. med. Tadeusz Dzióba

UROLOG

lek. med. Piotr Taborowski

UROLOG

lek. med. Mateusz Adamkiewicz

UROLOG